Néphagyományok a Karolina óvodában/ Farsang

Farsangolás hagyománya a Karolina óvodában

A karácsonyi időszak lezárása után, a farsangi ünnepkör hagyományai és jeles napjai vették át a főszerepet óvodánk életében. A vízkereszttől hamvazószerdáig tartó hetekben, valamennyi csoportunkban elkezdődött a farsangi készülődés. A farsangi hét napjaiban minden nap más és más tevékenységgel színesítettük a hétköznapokat.

Volt kézműveskedés, mely során közösen készítettük el a gyermekekkel a farsangi dekoráció egy részét.  Játékos versengések, tácolás és mulatozás tették hangossá óvodánkat ezekben a napokban. Az arcfestésbe, csillámtetoválás elkészítésébe a Delfin csoportos Szülők is bekapcsolódtak. Ettünk farsangi fánkot és a hetet táncházzal zártuk.

© 2013-2018 - BUDAPEST FŐVÁROS XI. KERÜLET ÚJBUDA ÖNKORMÁNYZATA