Zöld sarok | 2017. február 15.
Az előző időszakban megvalósított, illetve a II. félévre tervezett eseményeink
- év tavaszán fűszer- és gyógynövénykertet alakítottunk ki, amelybe tizenegy féle, összesen száz tő növényt ültettünk. A körágyásban megtalálható: citromfű, fodormenta, borsmenta, görög oregánó, rozmaring, bazsalikom, orvosi zsálya, kakukkfű, borsikafű, majoránna, fekete üröm.
- A Föld napja alkalmával Újbuda Önkormányzata által kiírt rajzpályázaton vettünk részt az ,,ÉV ÉLŐLÉNYEI„ témában, ahol gyermekeink II., III. helyezést értek el, valamint külön díjat nyertek a pályamunkákkal.
- 2016-ban óvodánk csatlakozott a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület MADÁRBARÁT ÓVODA programjához!
- A MADÁROVI foglalkozások keretén belül a korábbi ,,Madárdetektív” program idén is megrendezésre kerül, valamint új programot is kínálunk ,,Madáretető-készítés” címen. A szülők gyermekükkel közösen barkácsolhatnak ezen a napon.
- November 11.-én, a Kerület napján „Tóölelés” c. programot szerveztünk. A Gesztenyéskert óvoda 6 csoportja sétát tett a kerület egyik nevezetességénél, a Feneketlen-tónál, körbeállták, s karnyújtással igyekeztek átkarolni a tavat.
- Az itthon telelő madarak élelmezéséről is gondoskodtunk.
- Madárkarácsonyt rendeztünk, karácsonyfát állítottunk kerti vendégeinknek,melyet sok finom,,csemegével”díszítettük.
- A Badacsonyi épületünk melletti kiskertben Madárkertet létesítettünk, ahol megfigyeléseket végzünk, madárismereti tevékenységeket tartunk.
- Tavaszi udvar és kertrendezést, nagytakarítást végzünk minden évben a családok bevonásával, melyet virágültetés követ. Legutóbb a szülői támogatás eredményeként ötszáz tő virággal szépítettük óvodánk kertjeit és udvarát.
- Udvarrészeinken és kiskertünkben megtalálhatók a komposztáló ládák, ahová a gyerekekkel közösen helyezzük el a ,,zöldhulladékot”,és a kész komposztot is közösen visszük a virágágyásokra.
- A Diószegi épületünk kiskertjében sziklakert található, amelybe a gyerekekkel együtt ültetünk virágokat és közösen gondozzuk, akárcsak a virágágyásokat.
- Csoportszobáinkban mindig gondoskodunk a természeti megfigyelésekről: Katalin ágat, Vince vesszőt hajtatunk; Luca búzát ültetünk, amivel a karácsonyi asztalunkat díszítjük; babot csiráztatunk; krumplit és hagymát ültetünk; Sebestyén napján ősszel kiszedett hóvirághagymát ültetünk, így ébresztgetve a tavaszt; kísérletezgetünk.
- A csoportszobákban és folyosókon a természetsarkokban a gyermekek termésekkel és természeti kincsekkel ismerkedhetnek.
- Nagy hangsúlyt fektetünk a szelektív hulladékgyűjtésre: csoportszobáinkba szelektív gyűjtőket vásároltunk, így már kora gyermekkorban környezettudatosságra neveljük óvodásainkat.
- Főbejáratunk előtt található nagyméretű szelektív gyűjtőkben szintén elkülönítve tároljuk a hulladékot.
- Ősszel és tavasszal papírgyűjtést szervezünk segítve az újrahasznosítást.
- Minden tavasszal családi Sportnapot rendezünk, a családok legnagyobb örömére.
- A kupakokat és a wc- papír gurigákat szelektíven gyűjtjük, tevékenységeinknél felhasználjuk, illetve a kupakokat karitatív célra átadjuk a gyűjtő szervezeteknek.
- Tavasszal magas ágyásokba veteményezünk, ahol a gyermekek megtapasztalhatják a növények fejlődését magtól a termésig.
- A környező világ tevékeny megismeréséhez a környékünkön található természetes és mesterséges létesítmények is számos lehetőséget biztosítanak: tematikus sétákat szervezünk a Budai Arborétumhoz, a Feneketlen-tóhoz, a Gellért-hegyre.
- A jeles napokhoz kapcsolódóan több előadó is visszatérő vendég óvodánkban. A pedagógusok munkáját kiegészítve, tematikus előadásokkal, játékba ágyazva ismertetik meg gyermekeinkkel a természet- és környezetvédelem alapjait.
- Óvodánk 2016 őszétől Népzenei és néphagyomány Szakmai Centrumként működik.
- Hagyományainkhoz híven minden tavasszal megnyitjuk Gesztenyés Galériánkat. A gyermekek óvodában készített vizuális, kreatív munkái kerülnek kiállításra. Az idei kiállítás témája: ,,A négy évszak”.
- A Tűzoltó napon minden gyermekünk örömmel vesz részt. Tűzoltókabátot viselhetnek, igazi tűzoltást látnak, beülhetnek a tűzoltóautóba, megismerkednek a tűzoltó munkájával, annak fontosságával.